Program Stagiune

 

 

 

STAGIUNEA 2019-2020

TEATRUL “MARIA FILOTTI” BRĂILA

PROGRAMAREA SPECTACOLELOR   ÎN   LUNA   OCTOMBRIE

 

JOI 3 OCT.                                                           Sala Mare

ORA 18.00                     JOCUL de Dimitar Marinov Dimitrov, regia Dimitar Dimitrov

                                                              PREMIERA

VINERI   4 OCT.                                      Sala   Mare      

ORA 18.00                        JOCUL de Dimitar Marinov Dimitrov regia, Dimitar Dimitrov

                                                                  PREMIERA      

SAMBATA 5 OCT.                                 Sala Bujor Macrin                                          

ORA 19.00     BEFORE BREAKFAST   de Eugene O'Neill , regia: Andrei și Andreea Grosu

JOI 10 OCT.                                                   Sala   Mare      

ORA 11.00                       JOCUL de Dimitar Marinov Dimitrov, regia Dimitar Dimitrov

VINERI 11 OCT.                                 Sala Mare

ORA 19.00                           REGELE GOL de Evgheni Șvarț ,regia Lucian Sabados

                                                Spectacol cedat Simpozion „Medicina de Familie”

SAMBATA 12 OCT.                               Sala Bujor Macrin  

ORA 18.00           DOI PE UN BALANSOAR de William Gibson , direcţia de scenă Victor Ioan Frunză

DUMINICA 13 OCT.                                      Sala Mare                                      

ORA 18.00                TRUE WEST de Sam Shepard , regia Vlad Cristache  

                                                          Teatrul Țăndărică –Sala Mare

JOI 17 OCT.           SCHIMB URGENT...TREI SURORI” de Nagle Jackson , regia Lucian Sabados

20.30               Spectacol prezentat in   FEST(IN )   pe Bulevard - Teatrul Nottara București

SAMBATA   19 OCT.                                  Sala Bujor Macrin

ORA 18.00              CINCI ORE CU MARIO de Miguel Delibes,regia Mariana Cămărășan

                                                                   Cu : Florina Gleznea

                                                O producţie : UNTEATRU ,BUCUREŞTI

                                                           TMF INDEPENDENT 31

DUMINICA 20 OCT.                   Sala Majestic - Teatrul Odeon , București- F.N.T.

ORA 21.00                                   TRUE WEST de Sam Shepard , regia Vlad Cristache        

LUNI 21 OCT.                                   UNTEATRU – București- F.N.T.

ORA 18.00 si 21.00             BEFORE BREAKFAST de Eugene O'Neill , regia: Andrei și Andreea Grosu

JOI 24 OCT.                                                          Sala Mare

ORA 12.30                     JOCUL de Dimitar Marinov Dimitrov, regia Dimitar Dimitrov

ORA 19.30                           MATRIMONIALE de Lia Bugnar , regia Diana Lupescu

 

SAMBATA 26 OCT.                               Sala Bujor Macrin

ORA 18.00   CÂNTĂREAȚA CHEALĂ de Eugene Ionesco , regia Radu Iacoban

DUMINICA 27 OCT.                                        Sala Avangarde            

Ora 18.00                                     Viața nu te întreabă niciodată nimic!      

                                 One Woman Show cu Wanessa Radu , regia Anca Cismaru                             

            

                         

ORICE MODIFICARE ÎN PROGRAM VA FI ANUNŢATĂ ÎN TIMP UTIL

PENTRU RELAŢII ŞI REZERVĂRI DE LOCURI CONTACTAŢI AGENŢIA TEATRALĂ

-TELEFON 0239 – 613969

Subcategorii

JoomShaper