Program Stagiune

 

 

 STAGIUNEA 2018-2019
TEATRUL “MARIA FILOTTI” BRĂILA
PROGRAMAREA SPECTACOLELOR   ÎN   LUNILE MARTIE ȘI APRILIE

 

 

 

VINERI   1 MARTIE                   Sala Mare

ORA 18.00            JOCUL DE-A VACANȚA de Mihail Sebastian , regia Erwin Şimşensohn

SAMBATA 2 MARTIE                Sala Bujor Macrin                                

ORA 18.00           CONU LEONIDA FAȚĂ CU REACȚIUNEA de Ion Luca Caragiale, regia   Florin Liță              

                                         Distribuția: Cristina Casian, Florina Gleznea, Ionuț Grama

                                                             O producție UNTEATRU , BUCUREȘTI      

                                                                      TMF INDEPENDENT 28

DUMINICA 3 MARTIE                                    Sala Mare

ORA 18.00                          BĂRBAȚI , FEMEI ȘI VIAȚA DINTRE EI

       – patru piese scurte de Anton Pavlovici Cehov     , direcția de scenă Victor Ioan Frunză

VINERI 8 MARTIE                 Sala  Mare                      

ORA 18.00                  JAKE ȘI FEMEILE LUI de Neil Simon , regia Erwin Şimşensohn

SAMBATA 9 MARTIE                  Sala Avantgarde              

ORA 18.00                       Viața nu te întreabă niciodată nimic!      

                                 One Woman Show cu Wanessa Radu , regia Anca Cismaru

                          

DUMINICA 10 MARTIE                  Sala Bujor Macrin                                

ORA 18.00           JACQUES ȘI STĂPÂNUL SĂU de Milan Kundera , regia Cristi Juncu

VINERI 15 MARTIE       Sala Mare

ORA 18.00           REGELE GOL de Evgheni Șvarț ,regia Lucian Sabados

SAMBATA 16 MARTIE                Sala Bujor Macrin          

ORA 18                       BEFORE BREAKFAST   de Eugene O'Neill ,

                                           regia: Andrei și Andreea Grosu

DUMINICA 17 MARTIE         Sala Mare

ORA 18.00             PAPAGALIȚA ȘI CURCANUL de Robert Thomas, regia Radu Nichifor

MARTI 19 MARTIE                     Sala Mare

ORA 19.00                       DRAG DE ROMÂNIA MEA   - Concert susținut de FUEGO

VINERI 22 MARTIE                 Sala Mare

ORA 18.00              SCHIMB URGENT... TREI SURORI de Nagle Jackson , regia Lucian Sabados

SAMBATA 23 MARTIE                                 Sala Bujor Macrin                                

ORA 18.00               PRINȚUL NEFERICIT„La Double Inconstance” de Marivaux,

                                                                   regia Sânziana Stoican

DUMINICA 24 MARTIE             Sala Bujor Macrin

ORA 18.00         8 FEMEI     de Robert Thomas   , regia Radu Nichifor - Spectacol oferit în cadrul Campaniei Naționale a UNITER, ”Artiștii pentru artiști” 2019

JOI 28 MARTIE                               Sala Bujor Macrin

ORA 12.30             VANIUȘA CEL VITEAZ   adaptare după un basm rusesc , regia Bujor Macrin

VINERI 29 MARTIE                           Sala Mare

ORA 18.00               TAKE ,IANKE SI CADÂR de Victor Ioan Popa , regia Eugen Făt

Distribuția :Stelian Stancu , Gabriel Constantinescu , Lucian Pinzaru , Dan Căpăţănă , Ciprian Braşoveanu , Cristina Uja , Svetlana Friptu – Producție a Teatrul „Fani Tardini”Galați

ORA 19.00                         BĂDĂRANII de Carlo Goldoni , regia Petru Vutcărău

                                         Spectacol prezentat la Teatrul „Fani Tardini”Galați

SAMBATA 30 MARTIE                             Sala Bujor Macrin

ORA 18.00         DEMONSTRAȚIA de David Auburn , regia Radu Nichifor

DUMINICA 31 MARTIE           Sala Bujor Macrin

ORA 18.00         ACASĂ LA TATA de Mimi Brănescu , regia Radu Nichifor 

VINERI 5 APRILIE                    TEATRUL FANI TARDINI GALATI

ORA 19.00         8 FEMEI     de Robert Thomas   , regia Radu Nichifor  

    

TEATRUL MARIA FILOTTI –       Sala Bujor Macrin

ORA 19.00             MONSTRUL NISIPURILOR de Szekely Csaba  , regia Andi Gherghe

                                                 Producție a Teatrului „Fani Tardini”Galați

SAMBATA 6 APRILIE                        Sala   Mare                      

ORA 18.00                 JAKE ȘI FEMEILE LUI de Neil Simon , regia Erwin Şimşensohn

        

DUMINICA 7 APRILIE                        Sala Bujor Macrin                                

ORA 18.00        PRINȚUL NEFERICIT„La Double Inconstance” de Marivaux,

                                                     regia Sânziana Stoican

SAMBATA 13 APRILIE                Sala Bujor Macrin                                          

ORA 18.00         DEMONSTRATIA de David Auburn , regia Radu Nichifor

DUMINICA 14 APRILIE                              Sala Bujor Macrin                                          

ORA 18.00         CÂNTĂREAȚA CHEALĂ de Eugene Ionesco , regia Radu Iacoban

MIERCURI 17 APRILIE                                  Sala Mare  

ORA 12.00             VANIUȘA CEL VITEAZ   adaptare după un basm rusesc , regia Bujor Macrin

JOI 18 APRILIE                                      Sala Mare

ORA 12.00       BĂDĂRANII de Carlo Goldoni , regia Petru Vutcărău    

SAMBATA 20 APRILIE                            Sala Mare

ORA 19.00                                  BĂRBAȚI , FEMEI ȘI VIAȚA DINTRE EI

       – patru piese scurte de Anton Pavlovici Cehov     , direcția de scenă Victor Ioan Frunză

DUMINICA 21 APRILIE                       Sala Bujor Macrin                                                           

ORA 19.00                                     TE-AI GÂNDIT VREODATĂ ?

                             Recital extraordinar de poezie şi jazz – poeme de CLAUDIA MOTEA

                                             Cu : CLAUDIA MOTEA   la keyboard : LUCIAN SABADOS    

                                          Concept, scenariu , muzică şi regie : LUCIAN SABADOS                            

                                                                         TMF INDEPENDENT 29

   

 
 
 
ORICE  MODIFICARE ÎN PROGRAM  VA FI ANUNŢATĂ ÎN TIMP UTIL.
PENTRU RELAŢII ŞI REZERVĂRI DE LOCURI  CONTACTAŢI AGENŢIA TEATRALĂ  -TELEFON 0239 – 613969
www.tmf.ro

 

 

 

Subcategorii

JoomShaper