Program Stagiune

 

 

STAGIUNEA 2018-2019
TEATRUL “MARIA FILOTTI” BRĂILA
PROGRAMAREA SPECTACOLELOR   ÎN   LUNA    NOIEMBRIE  
 
 
 
 
JOI 1 NOIEMBRIE                                            Sala Mare                 
ORA 17.00                   REGELE GOL  de Evgheni Șvarț ,regia Lucian Sabados  
 
VINERI 2 NOIEMBRIE                                        Sala Mare                 
ORA 19.00             SHYLOCK   după Gareth Armstrong   , regia Horațiu Mălăiele 
                                                       Teatrul de Comedie- București
                          Spectacol prezentat in Festivalul Internațional  Mihail Sebastian
                           
SAMBATA 3 NOIEMBRIE                Sala Bujor Macrin                  
ORA 17.00                  DEMONSTRAȚIA de David Auburn , regia Radu Nichifor
                           
DUMINICĂ  4 NOIEMBRIE                                           Sala Mare                 
 ORA 18.00                               BĂDĂRANII de Carlo Goldoni , regia Petru Vutcărău 
  
VINERI 9 NOIEMBRIE                         Sala Bujor Macrin                                 
ORA 18.00               NERANȚULA după Panait Istrati , regia Bogdan Budeș
                   
                 
 
SAMBATA 10 NOIEMBRIE                                           Sala Bujor Macrin      
ORA 18.30                         CÂNTĂREAȚA CHEALĂ de Eugene Ionesco , regia Radu Iacoban
              
DUMINICA 11 NOIEMBRIE                                   Sala Mare 
ORA 18.00                          TARTUFFE  de Molière , regia Alexandru Mâzgăreanu
                    
JOI 15 NOIEMBRIE                                                 Sala Mare                 
ORA 18.00                   REGELE GOL  de Evgheni Șvarț ,regia Lucian Sabados  
 
VINERI 16 NOIEMBRIE                                   Sala Bujor Macrin 
ORA 18.00         CÂNTĂREAȚA CHEALĂ de Eugene Ionesco , regia Radu Iacoban 
 
SAMBATA 17 NOIEMBRIE                                    Sala Bujor Macrin 
ORA 18.00             ACASĂ LA TATA        de Mimi Branescu , regia Radu Nichifor 
 
DUMINICA 18 NOIEMBRIE                         Sala Bujor Macrin                  
ORA 18.00                  BEFORE BREAKFAST    de Eugene O'Neill ,regia: Andrei și Andreea Grosu
 
VINERI 23 NOIEMBRIE                                  Sala Bujor Macrin                                 
ORA 18.00               PRINȚUL NEFERICIT„La Double Inconstance” de Marivaux, 
                                 regia Sânziana Stoican
SAMBATA 24 NOIMBRIE                                                 Sala Mare
ORA 18.00                   PAPAGALIȚA ȘI CURCANUL de Robert Thomas,  regia Radu Nichifor
 
DUMINICA 25 NOIEMBRIE                                            Sala Mare                 
 ORA 18.00                               BĂDĂRANII de Carlo Goldoni , regia Petru Vutcărău 
 
JOI 29 NOIEMBRIE                                  UNTEATRU , București 
ORELE 19.00 si 21.00              BEFORE BREAKFAST    de Eugene O'Neill ,
                                                      regia: Andrei și Andreea Grosu
 
VINERI 30 NOIEMBRIE                   Sala Bujor Macrin                                 
ORA 18.00               BEFORE BREAKFAST    de Eugene O'Neill ,regia: Andrei și Andreea Grosu
                   
        
 
 
 
 
 
 
 
ORICE  MODIFICARE ÎN PROGRAM  VA FI ANUNŢATĂ ÎN TIMP UTIL.
PENTRU RELAŢII ŞI REZERVĂRI DE LOCURI  CONTACTAŢI AGENŢIA TEATRALĂ  -TELEFON 0239 – 613969
www.tmf.ro

 

 

 

Subcategorii

JoomShaper