Programul celei de a IX a ediţii a Festivalului Zile şi Nopţi de Teatru la Brăila

Categorie: TMF Accesări: 7016

sala mare copy

Dragi prieteni ai teatrului,

Vă anunţăm cu bucurie, că începând de astăzi, 5 noiembrie 2014 vă prezentăm întreg calendarul celei de a IX a ediţii a Festivalului ZILE ŞI NOPŢI DE TEATRU LA BRĂILA (1 – 7 decembrie).

Totodată, vă anunţăm că începând de mâine, 6 noiembrie, la Agenţia Teatrului din Strada Mihai Eminesc nr. 8 – 8 A, tel 0239.613969 se pun în vânzare biletele pentru toate reprezentaţiile acestei ediţii de festival. Din respect şi preţuire faţă de Dvs., ca şi în ceilalţi ani, vom asigura tarife diferenţiate şi reduceri substanţiale.

Pentru informaţii suplimentare legate de tarife vă rugăm să vă adresaţi personalului din Agenţie, unde veţi găsi şi prezentări ale spectacolelor din festival.

Mai jos vă prezentăm programul acestei ediţii a Festivalului Zile şi Nopţi de Teatru la Brăila:

FESTIVALUL ZILE ŞI NOPŢI DE TEATRU LA BRĂILA

 Ediţia a IX-a,  1 - 7 decembrie 2014

Luni, 1 dec,

Ora 18.00 - Casa Tineretului, ACUL CUMETREI GURTON, de W. Stevenson,regia Mihai Malaimare, TEATRUL MASCA BUCUREŞTI.

Ora 20.00 - Sala Studio, ZIC ZAC de Andrea Gavriliu, rezemată de Ştefan Lupu, COMPANIE PARTICULARĂ din Bucureşti

Marti, 2 dec .

Ora 18.00 - Casa Tineretului, HAI IU IU, concert remix-uri Maria Tanase, regia Radu Afrim, Producţie UNITER Bucureşti.

Ora 20.00 - Sala Studio, AMERICAN BUFFALO de David Mamet, regia Vlad Massaci TEATRUL SICĂ ALEXANDRESCU Braşov.

Miercuri, 3 dec.

Ora 18.00-Casa Tineretului, CLASA NOASTRĂ de Tadeusz Slobodzianek, regia Luminiţa Ticu, TEATRUL EUGEN IONESCO Chişinau .

Ora 20.30 - Sala Studio,  LINIŞTE! SĂRUT! ACŢIUNE regia Peter Kerek, TEATRUL ODEON Bucureşti.

Joi, 4 dec.

Ora 18.00 -Casa Tineretului,  ARTĂ de Yasmina Reza,  regia Cristi  Juncu, Teatrul BULANDRA Bucureşti

Ora 20.00 -Sala Studio,  PESCĂRUŞUL de A.P. Cehov,un spectacol de Antoaneta Cojocaru, TEATRUL BULANDRA Bucureşti.

Vineri, 5 dec

 

Ora 18.00 -Casa Tineretului, CERERE ÎN CĂSĂTORIE de A.P. Cehov,regia Felix Alexa, TEATRUL FANI TARDINI Galaţi.

 

Ora 20.00 - Sala Studio,  NEBUN DIN DRAGOSTE de Sam Shepard,regia Claudiu Goga, TEATRUL NAŢIONAL Bucureşti.

Sambata, 6 dec.

Ora 17.30 - Casa Tineretului, CÂND PLOAIA SE VA OPRI de Andrew Bovell,regia Radu Afrim, TEATRUL TOMA CARAGIU Ploieşti.

Ora 20.30 - Sala Studio,  TRĂDARE de Harold Pinter,  regia Sânziana  Stoican, UNTEATRU Bucureşti.

 

Duminica, 7 dec.  Ora 12.00 - Casa Tineretului, PAPARAZZI SAU CRONICA UNUI RĂSĂRIT DE SOARE AVORTAT  de Matei Vişniec,  regia Cristian Gheorghe, TEATRUL VICTOR ION POPA  Bârlad

Ora 17.30 - Sala Studio, ÎNDOIALA de John Patrick Shanley, regia Eugen Gyemant, PREMIERĂ,  TEATRUL MARIA FILOTTI  Braila

Ora 20.00 - Casa Tineretului, O...LADĂ, creaţie colectivă după Ion Creangă,  regia  Alexandru Dabija, TEATRUL TINERETULUI  Piatra Neamţ.

 

Vă aşteptăm cu mare plăcere la sărbătoarea Teatrului Românesc!